Hlavná stránka
Dnes má meniny Bohdana, pošlite pozdrav!
Profituj.com na Facebooku

Čo nového - aktuálne informácie

V POLITIKE

 Aktuálne informácie z politiky (1/4)

Polícia zverejnila videá zo zadržania Dobroslava Trnku

17.01.2020, 08:45čítajte viac ...
Príslušníci NAKA zadržali bývalého generálneho prokurátora v jeho rodinnom dome. Bývalý generálny prokurátor Dobroslav Trnka je obvinený z trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa. Z tohto dôvodu už Trnku zadržali príslušníci Národnej kriminálnej agentúry (NAKA). Trnka býval kedysi jedným z najmocnejších mužov v štáte. V minulosti úzko spolupracoval s trestne stíhaným Marianom Kočnerom. Výsledkom boli videonáhrávky s citlivým obsahom zo stretnutí Trnku s niekdajšími vrcholnými predstaviteľmi štátu. Zneužívanie právomoci verejného činiteľa (Trestný zákon) (1) Verejný činiteľ, ktorý v úmysle spôsobiť inému škodu alebo zadovážiť sebe alebo inému neoprávnený prospech, a) vykonáva svoju právomoc spôsobom odporujúcim zákonu, b) prekročí svoju právomoc, alebo c) nesplní povinnosť vyplývajúcu z jeho právomoci alebo z rozhodnutia súdu, potrestá sa odňatím slobody na dva roky až päť rokov.  
celý článok ...

Zodpovedná zmena v podaní Smeru: Dobroslav Trnka po prepustení zamieril do krčmy

17.01.2020, 08:36čítajte viac ...
Bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku, ktorého zadržala vo štvrtok (16. 1.) Národná kriminálna agentúra, prepustili z policajného zadržania. Urobili tak príkazom prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP). TASR o tom informovala hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová. Trnka bol zadržaný v súvislosti s trestným činom zneužívania právomoci verejného činiteľa, vyšetrovateľ mu navrhoval väzbu. Trnka už je v Hamuliakove, kde býva. Jeho prvé kroky po návrate domov smerovali do miestnej krčmy.  
celý článok ...

Čaputová si pozve Čižnára aj Lučanského, vysvetlia Trnkovo prepustenie

17.01.2020, 07:27čítajte viac ...
"Všetci sme počuli nahrávky rozhovorov medzi Marianom Kočnerom, Dobroslavom Trnkom a Jánom Počiatkom a to, čoho sme boli svedkami, je v ostrom kontraste s výsledkom postupu orgánov činných v trestnom konaní," povedala prezidentka Čaputová.  
celý článok ...

Trnka nemal byť prepustený: Kočnerovci ešte neprehrali. Slušnosť ešte nezvíťazila

17.01.2020, 06:26čítajte viac ...
Opozícia je presvedčená, že Dobroslav Trnka nemal byť prepustený. Vyzýva preto, aby zodpovední vysvetlili, prečo tak urobili. „Dnešné rozhodnutie dozorujúceho prokurátora môže znamenať len dve veci. Neexistuje žiadne iné vysvetlenie, ako buď to, že toto trestné stíhanie zbabrala polícia, alebo to, že záchrannú brzdu zatiahla špeciálna prokuratúra. Buď to zbabrali policajti, alebo to policajti nezbabrali, ale potom je podozrivé rozhodnutie dozorujúceho prokurátora, ktorý tvrdí, že neexistuje dôvod ani len na trestné stíhanie. Jedno vysvetlenie je horšie ako druhé,“ povedal v piatok na tlačovom brífingu opozičný poslanec Národnej rady (NR) SR Gábor Grendel (OĽaNO). Hnutie je presvedčené, že do tohto vysvetlenia musí vstúpiť generálny prokurátor Jaroslav Čižnár a policajný prezident Milan Lučanský. Podpredseda mimoparlamentnej strany Za ľudí Juraj Šeliga uviedol, že kroky, akými bolo Trnkovo prepustenie, znižujú dôveru ľudí v to, že zákon na Slovensku platí pre všetkých rovnako. „Vyzývam generálneho prokurátora pána Čižnára, aby jasne a zrozumiteľne vysvetlil ľuďom, prečo Trnka a (exminister financií Ján – pozn. TASR) Počiatek nie je vo väzbe,“ komentoval. Líder koalície PS-Spolu Michal Truban si myslí, že špeciálna prokuratúra by mala podrobne vysvetliť, čo sa stalo vo veci prepustenia Trnku. „Vyzerá to ako krytie našich ľudí a vyvoláva to obrovské podozrenie a nedôveru,“ povedal. Mimoparlamentná Demokratická strana je podľa slov jej volebného lídra Jozefa Rajtára rozhorčená z Trnkovho prepustenia. Myslí si, že v prepustení Trnku na slobodu „má prsty“ špeciálny prokurátor Dušan Kováčik. „Toto je škandál. Kočnerovci ešte neprehrali. Slušnosť ešte nezvíťazila,“ skonštatoval Rajtár. Prepustenie Trnku je výsmech všetkým slušným ľuďom, poznamenalo mimoparlamentné KDH. „Ako môžeme dnes chcieť, aby ľudia dôverovali prokuratúre a súdnictvu, keď dnes prepustili človeka podozrivého z korupčnej aféry, ktorú na videu videlo celé Slovensko,“ pýta sa KDH.  
celý článok ...

Kiska vytkol Bugárovi: Nemal si do vlády ísť, Kaliňák by nebol minister a Gašpar policajným p

17.01.2020, 06:24čítajte viac ...
Polícia odviedla v putách človeka, ktorý bol pánom trestného konania na Slovensku sedem rokov. Zároveň sledujeme súdny proces, ktorý je najdôležitejší a najsledovanejší v histórii Slovenska. Ako sa všetky tieto udalosti premietli do preferencií strán, aj o tom porozprávali hostia relácie Na hrane Andrej Kiska a Béla Bugár.  
celý článok ...

Nahrávku rozhovoru Kočnera a Trnku bude dozorovať nový prokurátor Rastislav Hruška

17.01.2020, 06:10čítajte viac ...
Nahrávku rozhovoru Kočnera a Trnku bude dozorovať nový prokurátor Rastislav Hruška. Na špeciálnej prokuratúre je iba od januára, predtým bol na Okresnej prokuratúre Bratislava I. Hrušku vybral špeciálny prokurátor Dušan Kováčik  
celý článok ...

Po prepustení Trnku: Prezidentka je prekvapená, opozícia zúri

17.01.2020, 06:07čítajte viac ...
Niekoľko minút po prepustení bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku sa vynorili aj prvé reakcie politických predstaviteľov. Medzi kritikmi sa objavili opoziční predstavitelia z radov Za ľudí, Sme rodina či PS/Spolu. Reakciu poskytla aj prezidentka Zuzana Čaputová. Opozícia má plno otázok "Rozhodnutie špeciálnej prokuratúry znižuje dôveru verejnosti v prokuratúru a políciu. Verejnosť vnímala, že polícia a prokuratúra niekoľko mesiacov získavala dôkazy a zvažovala zatknutie Trnku a teraz nerozumie tomu, prečo je opäť na slobode? Ako jediné vysvetlenie sa ponúka divadlo," napísal na sociálnej sieti podpredseda Za ľudí Juraj Šeliga. Šeliga vidí za týmito krokmi rastúcu nedôveru ľudí v justíciu. "Presne takéto kroky potom znižujú dôveru ľudí v to, že zákon na Slovensku platí pre všetkých rovnako. Vyzývam generálneho prokurátora, pána Čiznára, aby jasne a zrozumiteľne vysvetlil ľuďom, prečo Trnka a Počiatek nie je vo väzbe," zopakoval Šeliga. Kľúčový človek mafie na slobode "Zatiaľ, čo na jednej strane ochranka smeráckych mafiánov na prokuratúre nemá problém uvaliť väzbu na mladých ľudí protestujúcich proti alobalovej prevádzke uholných baní alebo na robotníkov v Prešove, ktorí žiadne väzobné dôvody v skutočnosti nespĺňajú, jedného z kľúčových ľudí smeráckej mafie pustí na slobodu," píše strana Sloboda a Solidarita. Zareagoval aj opozičný líder Sme rodina Boris Kollár. „Nechceme špekulovať, kto tu zlyhal, či zlyhala prokuratúra, či zlyhala polícia. V každom prípade je to katastrofický signál pre celú našu spoločnosť a bude to mať ďalekosiahle následky,“ tvrdí Kollárovo hnutie. "Všetci vieme, že špeciálna prokuratúra smrdí od hlavy a hlava špeciálnej prokuratúry smrdí od Fica, Pellegriniho, Haščáka, Širokého… Tento problém vyriešime iba 29. februára. Oni dnes poslali Trnku domov, my ich musíme poslať do čerta vo voľbách," vyhlásil na záver Beblavý. Truban žiada vysvetlenie Líder koalície PS-Spolu Michal Truban si myslí, že špeciálna prokuratúra by mala podrobne vysvetliť, čo sa stalo vo veci prepustenia Trnku. "Vyzerá to ako krytie našich ľudí a vyvoláva to obrovské podozrenie a nedôveru," povedal.  
celý článok ...

V roku 2017 prišiel Dušan Kováčik do banky a vložil si na účet hotovosť 204-tisíc eur

17.01.2020, 05:58čítajte viac ...
Kováčik za peniaze kúpil dom svojmu synovi v Pezinku. Podozrivú operáciu banka nahlásila polícii, tá nič nevyšetrovala. Policajný prezident to dal znovu preskúmať. V septembri 2017 prišiel špeciálny prokurátor Dušan Kováčik do Slovenskej sporiteľne a na svoj účet vložil v hotovosti 204-tisíc eur. Banka to ohlásila Finančnému spravodajstvu na policajnom prezídiu. Kováčik je podľa zákona takzvaná „exponovaná osoba“ a banka mu musí venovať mimoriadnu pozornosť. Aj preto, že vo svojej funkcii by mal byť prvý, kto bojuje proti korupcii alebo praniu špinavých peňazí. Polícia namiesto toho, aby začala poriadne vyšetrovanie, prípad nechala tak. Riaditeľom finančného spravodajstva bol v tom čase Pavol Vorobjov, šéfom NAKA Peter Hraško, riaditeľom protikorupčnej jednotky Róbert Krajmer a policajným prezidentom bol Tibor Gašpar. Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) odmietol anonymné trestné oznámenie, ktoré bolo podané na špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika v súvislosti s pôžičkou, ktorú mal dostať od svojho brata.  
celý článok ...

Šeliga vyzval Čižnára, aby vysvetlil, prečo Trnka a Počiatek nie sú vo väzbe

17.01.2020, 05:47čítajte viac ...
Podpredseda strany Za ľudí Juraj Šeliga vyzval generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára, aby jasne a zrozumiteľne vysvetlil ľuďom, prečo Trnka a exminister financií a dopravy za Smer Ján Počiatek nie sú vo väzbe.  
celý článok ...

Kováčik maril vyšetrovanie Gorily, teraz marí vyšetrovanie Trnku

17.01.2020, 05:46čítajte viac ...
Policajný tím vyšetrujúci Gorilu žiadal zbaviť mlčanlivosti bývalého agenta SIS Holúbeka aj riaditeľa SIS Valka, aby mohli vypovedať. Špeciálny prokurátor žiadosti stiahol. Základné pravidlo pri vypočúvaní svedkov hovorí, že rovnako dôležité ako to, čo svedok hovorí, je aj to, odkiaľ informácie získal. Špeciálny prokurátor Dušan Kováčik sa snaží presvedčiť, že to, odkiaľ pochádza spis Gorila, ako vznikol a či niekto počul rozhovory, ktoré opisuje, nie je pre vyšetrovanie možnej korupcie vyplývajúcej zo spisu dôležité. Kováčik už dvakrát zabránil vypočutiu príslušníkov SIS, ktorí by materiál mohli potvrdiť alebo vyvrátiť. V prvom prípade išlo o snahu policajtov vypočuť bývalého agenta Petra Holúbeka, z ktorého bytu mala SIS rozhovory šéfa Penty Jaroslava Haščáka s politikmi o korupcii odpočuť. Druhýkrát chcela polícia vypočuť riaditeľa SIS Jána Valka. Na prvý prípad upozornila Slovenská informačná služba po tom, ako Denník N kritizoval premiéra Roberta Fica, že jeho nominant – riaditeľ SIS Valko ešte pred dvoma rokmi nevyhovel policajnej žiadosti zbaviť mlčanlivosti Holúbeka. Po zverejnení informácie sa SIS ohradila, že riaditeľ SIS nemohol odmietnuť zbaviť Holúbeka mlčanlivosti, pretože mu v súlade so zákonom nebola doručená takáto relevantná žiadosť. Ako je to možné, keď ju polícia poslala? Špeciálny prokurátor Kováčik zbavenie mlčanlivosti v stanovisku neodporučil a SIS brala žiadosť ako bezpredmetnú  
celý článok ...
 
1  2  3  4 Stránka 1 z 4
 
Zamestnanecká zónaCopyright © 2020 Reklamná agentúra PROFIT (Naša agentúra neručí za obsah príspevkov v inzerátoch a diskusiách), Externá grafika © webdesignhot