Hlavná stránka
Dnes má meniny Svätopluk, pošlite pozdrav!
Profituj.com na Facebooku

Čo nového - aktuálne informácie

V POLITIKE

 Aktuálne informácie z politiky (1/4)

Kto sa to usiluje získať politickú moc na Slovensku?

12.11.2019, 05:14čítajte viac ...
Bývalý prezident SR Andrej Kiska, zakladateľ novej politickej strany Za ľudí, opakovane pred médiami vyjadruje svoju túžbu po politickej moci. Dokonca sa svojho času preriekol v tom zmysle, že si vie predstaviť seba samého ako budúceho premiéra. To je ale neuveriteľný prejav velikášstva, že?  
celý článok ...

Feministky odňali váhy života a smrti Desatoru a prisúdili žene

11.11.2019, 08:05čítajte viac ...
Osobné postrehy a postoje k potratom zo súkromného pochodu za život.  
celý článok ...

Ako vyzerá svet mladých progresívnych kanibalov

11.11.2019, 06:52čítajte viac ...
Ako vyzerá svet mladých progresívnych kanibalov.  
celý článok ...

Hlina pri Prostredníkovi kapituloval: Verí, že nebudú musieť použiť zmierovacie konanie

11.11.2019, 06:23čítajte viac ...
Strana Za ľudí sa pridala k dohode PS-Spolu a KDH o neútočení, záujem má aj SaS. Strany vylúčili spoluprácu so Smerom, SNS a extrémistami. Truban reagoval aj na Prostredníka, podľa neho „komunikoval slušne“. Truban s Hlinom na otázky o ideologických rozporoch uviedli, že sa svojej agendy nevzdávajú. Truban skonštatoval, že presadzovanie agendy má byť dôstojné, slušné, založené na hľadaní riešení. Truban dostal aj otázku týkajúcu sa člena Progresívneho Slovenska Ondreja Prostredníka. Ten koncom októbra označil časť textu učebnice náboženstva ako „fundamentalistickú teológiu“, vyzval na odobratie práva cirkvi tvoriť takéto učebnice a zástancov súčasného právneho stavu nazval „populistami a extrémistami“. KDH sa vtedy ohradilo v zmysle, že právo cirkvi slobodne vyučovať náboženstvo považuje za jeden zo základných výdobytkov Novembra '89. Truban uviedol, že Prostredník podľa neho „komunikoval slušne“ a ak dôjde k nepochopeniam, podľa zmluvy sa zástupcovia strán majú stretnúť a nevymieňať si nedorozumenia cez médiá. Alojz Hlina doplnil, že dohoda medzi stranami podľa neho neznamená vzdávanie sa svojich agiend, ale aby ich presadzovanie bolo korektné. Verí, že nebudú musieť použiť zmierovacie konanie, ktoré je obsiahnuté v dohode.  
celý článok ...

Hanus:Takzvaný pak o neútočení plní dosiaľ v opozičnej politike najmä deštrukčnú rolu

11.11.2019, 03:01čítajte viac ...
Tak predsa sa to podarilo: strana Andreja Kiska Za ľudí dnes napokon pristúpila k takzvanému paktu o neútočení medzi PS/Spolu a KDH. Dohodu mali podpísať už v pondelok, ale zhruba v čase, keď Kiska cestou z Popradu oznamoval, že prichádza do Bratislavy, aby podpísal pakt o neútočení, mu predstavitelia PS/Spolu odkázali e-mailom, že dohodu nepodpíšu, ale pošlú ju kuriérom. Zvonka bolo len ťažko uveriť, čo predvádzajú lídri strán, ktorí sa tvária, že sú v porovnaní so starou opozíciou (SaS a OĽaNO) tou štátnickejšou časťou opozície. Dnes síce uzavretie paktu zvládli bez kuriéra, no aj tak sa z ich slov a výrazov tváre dalo čítať, že tento akt mali odložiť, alebo to už nechať tak. Vzájomne to medzi nimi totiž iskrí tak, že ani to divadlo nevedia zahrať poriadne. Po Trubanovom deklaratórnom úvode vystúpil Andrej Kiska, ktorý povedal: "Možno na rozdiel od pána Trubana, ja som presvedčený optimista, som presvedčený o tom, že tak ako v minulosti aj teraz Slovenso zaberie a že ho vrátime späť občanom." Nebolo celkom jasné, prečo Kiska začal tak trochu jedovatou slinou ("na rozdiel od pána Trubana), zjavne tomu nerozumel ani Truban, ktorý mal problém po týchto slovách udržať pokoj v mimike. Takzvaný pak o neútočení plní dosiaľ v opozičnej politike najmä deštrukčnú rolu: odvtedy, čo ho v lete najskôr uzavrelo PS/Spolu s KDH, tá dohoda zjavne škodila KDH, ktoré si samo odokrylo najcitlivejšie miesto, čo následne využil na cielené a niekoľkotýždňové útoky delostrelec Igor Matovič. Teraz ho uzatvára PS/Spolu a KDH s Andrej Kiskom, ktorý pri tej príležitosti súťaží s PS/Spolu o rolu opozičného lídra, preto sa prezentuje ako hlavný zjednocovateľ, ktorému nestačí tento pakt, ale chce utopický Blok zmeny. No exprezident súčasne strieľa aj do KDH - keď pri podpise paktu hovorí, že ohrozené strany ako KDH či SaS by nemali riskovať prepadnutie hlasov, ale ísť pod spoločné krídla s Kiskom aj progresívcami. Ak chcú opoziční lídri ešte v časti verejnosti vzkriesiť pocit, že zmena je možná a že sú schopní spolupracovať bez toho, aby sa vzájomne potápali, možno by bolo najlepšie, keby do volieb už spolu nijako nepaktovali a vymieňali si odkazy radšej cez kuriéra.  
celý článok ...

.týždeň Štefana Hríba: 30 rokov slobody

11.11.2019, 10:40čítajte viac ...
Nové číslo .týždňa je špeciálne venované 30. výročiu novembra 1989. V rozšírenom vydaní nájdete viaceré rozhovory s významnými osobnosťami, napríklad aj s Lechom Wałęsom, zakladateľom poľského hnutia Solidarita. Všetkým ostatným sa nechajte prekvapiť!  
celý článok ...

Pád 156-kilometrového Berlínskeho múru bol koncom trestu za Hitlera.

11.11.2019, 08:00čítajte viac ...
Koniec Berlínskeho múru je koncom jediného väčšieho trestu pre Nemecko za Hitlera.Od jeho pádu sa začala nová epocha.Keď sa Mazowiecki,Thatcherová či Mitterand netešili zo zjednotenia Nemecka,nebolo to preto,že by si mysleli,že Nemci môžu zostať rozdelení,že Berlín môže zostať rozdelený.Mysleli práve na to,čo bude dôsledkom zjednotenia nemeckého hegemóna pre Európu.Ťažoba,ktorú cítili,je v tom,že dejiny nemohli ísť inak.  
celý článok ...

Dorabovať a zmiznúť. Tunel v tuneli Višňové

10.11.2019, 05:59čítajte viac ...
V r. 1998 začali raziť prieskumnú štôlňu tunela Višňové. Ide o najdlhší tunelový úsek na D1, ktorý bude s dĺžkou 7445 m najdlhším tunelom na Slovensku. Prešlo už teda 21 rokov, ale dielo nie je stále dokončené. Tisíce vodičov tratia čas svojho života v zápchach pod Strečnom. V najbližších rokoch sa na tomto stave nič nezmení. Ficove vlády tento projekt nielenže nezvládli manažérsky a odborne, ale nechali vyciciavať európske a štátne peniaze „kufríkovým kráľom“, ktorí v správny čas motivovali na správnych miestach tých, ktorí rozhodovali, komu bude táto obria zákazka zverená. Švédi a Dáni sa v podobnom období, ako my sme začali vŕtať do kopca vo Višňovom, rozhodli spojiť svoje krajiny Öresundským zaveseným mostom, ktorý spája švédske mesto Malmö s dánskou Kodaňou. Celý cca 16 kilometrový úsek tvorí 4 km umelý polostrov, 4 km tunel, 8 km most so štvorprúdovou cestou a železnicou, kde vlaky jazdia 200 km/h. Vtipné je to, že dielo začali realizovať v r. 1995 a v r. 2000 strihali pásku a všetci sa tešili zo spojenia Škandinávskeho polostrova s pevninskou Európou. Za päť rokov zrealizované!  
celý článok ...

Šokujúce: TA3 nie je spravodajská televízia - Komentáre SME

10.11.2019, 02:49čítajte viac ...
Poznáte ich po TA3, povedal by Matúš, ak by evanjelium písal dnes.  
celý článok ...

Trnavská župa udeľovala Ceny slobody Antona Srholca

10.11.2019, 12:51čítajte viac ...
Tentokrát boli venované ľuďom, spojeným s Novembrom 1989. Sú nimi: Iveta Radičová, Michael Kocáb, Ján Budaj, Bohumil Chmelík, Ľubomír Navrátil.  
celý článok ...
 
1  2  3  4 Stránka 1 z 4
 
Zamestnanecká zónaCopyright © 2019 Reklamná agentúra PROFIT (Naša agentúra neručí za obsah príspevkov v inzerátoch a diskusiách), Externá grafika © webdesignhot