Čo nového - aktuálne informácie

V POLITIKE

 Aktuálne informácie z politiky (1/4)

Mikloško: Smer dotiahol túto krajinu na pokraj katastrofy a morálneho nihilizmu

23.02.2019, 09:24čítajte viac ...
Mikloško: Vražda dvoch mladých ľudí bola obludná vec a nesmieme na ňu nikdy zabudnúť. Slovensko sa dnes nachádza v najväčšej politickej kríze za celých 30 rokov. Smer a SNS a žiaľ aj Most pri tom pritakáva. Smer dotiahol túto krajinu na pokraj katastrofy a morálneho nihilizmu. Smer musí odísť. Na druhej strane nemám dôveru ani k jednej politickej opozičnej strane v parlamente. Tá situácia je viac ako horšia. Opakujem, za 30 rokov od Novembra 89 sme neboli v takej krízovej situácii. Tento rok musíme oživiť myšlienky Novembra 89 a musíme sa pokúsiť zmeniť atmosféru, ale nielen u vládnych strán, ale aj u opozičných.  
celý článok ...

Keď sa Kočner vyhrážal Kuciakovi, minister Kaliňák reagoval posmešne

23.02.2019, 07:57čítajte viac ...
Keď sa vlani Marian Kočner vyhrážal Jánovi Kuciakovi, že bude hľadať špinu na neho aj na jeho rodinu, vtedajší minister vnútra s poloúsmevom na perách reagoval, že sa Kočner chce zaradiť ako ďalší novinár do nášho denníka. „To je to, čo robíte. To hľadanie špiny,“ povedal Robert Kaliňák. Po siedmich mesiacoch od vraždy Kuciaka a jeho snúbenice sú z tohto skutku obvinení štyria ľudia. Jeden z nich, Zoltán Andruskó, podľa Denníka N vypovedal, že vraždu si objednal práve Kočner.  
celý článok ...

Rok po vražde – čo sme sa dozvedeli o Slovensku. Skončíš ako Kuciak

23.02.2019, 07:22čítajte viac ...
Kto umožnil vraždu? Čo sme sa doteraz dozvedeli z vyšetrovania? Čo všetko sa za rok ukázalo o štáte, v ktorom žijeme? Ako vrátiť zdeformované Slovensko späť jeho občanom? Hostia: Boris Németh, fotograf, .týždeň. Juraj Šeliga, Za slušné Slovensko. Patrik Magdoško, farmár. Roman Kvasnica, advokát rodiny Martiny Kušnírovej. Zástupca farmárov Magdoško: Rokovanie na Úrade vlády bolo zo strany premiéra Pellegriniho PR akcia. 31:30 Farmára Magdoška prenasledujú na území Slovenskej republiky, ak niekde na Slovensku ide autom a zle zaparkuje, z cudzieho štátu - Lotyšska mu prišla sms, že zle parkuje, telefonuje, prejde cez dve čiary.. Obrátili ste sa na políciu? ..Som rekordér v počte obesených mačiek na mojom plote, stratil som rešpekt voči tomu, ja už to beriem tak, zabite ma.. Obrátil som na políciu raz v máji, keď prišiel chlap a povedal mi, že skončíš ako Kuciak, keď neprestaneš s tým čo robíš.. Nie som v tom sám, to sa dialo aj iným.. Tri generácie tu kľačali na zemi, pani ministerka Halo. Advokát Kvasnica: Toto je slovenská realita..všetka tá špina sa teraz vyplavuje von, aj tie agresívne formy tej špiny, ukazuje sa v akom rozklade je Slovenská republika. Dej mal pravdepodobne prebehnúť iným spôsobom, Jána Kuciaka mali uniesť a zavraždiť.  
celý článok ...

Obvinenie naberá na obrátkach: Kiska zverejnil status o tom, ako sa mu mal Fico vyhrážať

23.02.2019, 05:32čítajte viac ...
Prezident Andrej Kiska dnes vo svojom profile na facebooku zverejnil obsiahly status s názvom "Fakty o vyhrážkach Roberta Fica". V ňom chronologicky vysvetľuje, ako a kedy malo prísť k vyhrážkam zo strany bývalého premiéra v súvislosti s jeho kandidatúrou na ústavného sudcu. NAKA vzniesla obvinenie v kauze uplatnenia neoprávnenej vratky DPH, týkajúcej sa peňazí na Kiskovu prezidentskú kampaň. Kiska na včerajšej tlačovke uviedol, že toto obvinenie je pomsta Roberta Fica.  
celý článok ...

Talianska novinárka zistila, že Ficova obhajoba kauzy telefonátu s Vadalom je deravá

23.02.2019, 04:50čítajte viac ...
Talianska novinárka tvrdí, že prokuratúra nepotvrdila Ficovu obhajobu. Talianska novinárka Maria Grazia Mazzola, ktorá nedávno zverejnila fotografie zo sledovania Jána Kuciaka, pre Aktuality.sk potvrdila, že talianska prokuratúra o žiadnom dementovaní správy o telefonáte nevie. Novinárka naopak predpokladá, že sa skôr dajú očakávať ďalšie odhalenia. „Neexistuje nijaká oficiálna písomná informácia o dementovaní predtým uvedených skutočností zo strany Prokuratúry mesta Reggio Calabria (Procura di Reggio Calabria) a ani Taliansky štátny prokurátor pre boj proti mafii (Procuratore Nazionale Antimafia) Cafiero De Raho nedementoval existenciu predmetného zachyteného telefonátu. Keď je v Taliansku vedené vyšetrovanie, nie je možné, aby prokuratúra robila vyhlásenia v tomto zmysle. A Vadalovci sú v Taliansku vyšetrovaní už dlhšiu dobu.”  
celý článok ...

Rebel zo Smeru: Pellegrini je oligarchov kamarát

23.02.2019, 04:39čítajte viac ...
“Premiér v konflikte záujmov? Ani dlho netrvalo a už médiá začali odkrývať pravú tvár premiéra (oligarchu Výboha kamaráta), ktorý je aj podľa môjho názoru v konflikte záujmov. Pellegrini je presne taký, ako o ňom píše Denník N. Ešte aj klame, že z J&T pozná iba trochu pána Korbačku a že za nich neloboval tak, ako je napísané v článku! Nejak však účelovo pozabudol, že v J&T má zaťa s menším spoluvlastníckym podielom i jeden Pelleho kamarát poslanec Smeru v NRSR,” napísal na svojom facebookovom profile Martvoň.  
celý článok ...

Pellegrini tlačil na štátne úľavy pre J&T v čase, keď od nich kupoval byt

23.02.2019, 04:29čítajte viac ...
Ešte na jeseň minulého roka totiž ako vicepremiér verejne a proti vôli veľkej časti obyvateľov a samosprávy Bratislavy obhajoval štátnu podporu pre developerské projekty firiem J&T a HB Reavis – v čase, keď od skupiny J&T kupoval luxusný byt. Čo sa teda na jeseň minulého roka stalo? Pellegrini ako vicepremiér dostal od developerov žiadosť, aby ich štát zaradil medzi významné investície. Tie podľa zákona presadeného Smerom nemusia platiť developerský poplatok mestu (v týchto prípadoch by to podľa odhadov developerov bolo 15 a 13 miliónov eur) a mohli by sa napríklad tiež dostať k cudzím pozemkom proti vôli ich majiteľov cez vyvlastnenie, čo mohol predtým len štát.  
celý článok ...

Harabin: Kiska a Lipšic sú fašisti, Kotleba nie

23.02.2019, 04:28čítajte viac ...
"Kto sa bozkal s ukrajinským prezidentom Petrom Porošenkom, ktorý velebí superfašistu Banderu? Ak Kiska podporuje fašistov na Ukrajine, tak sa správa fašisticky. Keď Lipšic bol na Majdane v Kyjeve a podporoval fašistický puč, tak sa správal rovnako zjavne fašisticky," povedal Harabin.  
celý článok ...

Eugen Korda: Komu by ste zverili do rúk osud Slovenska?

23.02.2019, 04:23čítajte viac ...
Koho by ste si vybrali, aby sa postaral o vaše dieťa? Otázka je to jednoduchá.  
celý článok ...

Pellegrini o svojej investícii: S Korbačkom som sa o 400-tisícovom byte nerozprával

23.02.2019, 04:21čítajte viac ...
Novopečený premiér Peter Pellegrini pred pár dňami kúpil byt za 410-tisíc eur v luxusnej novostavbe Zuckermandel, ktorú skupina J&T dokončila len nedávno. Meter štvorcový v byte hneď vedľa toho Pellegriniho ponúka za vyše 5000 eur, Pellegrini zaplatil za meter 3600 eur aj s DPH. Dve garážové miesta ho vyšli na ďaľších 48-tisíc eur. Hodnota jeho nehnuteľnosti dnes teda môže byť až 560-tisíc eur. Premiér hovorí, že s jedným zo šéfov J&T, Petrom Korbačkom, sa o kúpe bytu nerozprával. „Bavili sme sa len o návrhu na štatút významných investícií,“ vraví. Rodený Banskobystričan nadobudol za posledné roky niekoľko nehnuteľností. V roku 2010 si kúpil byt v metropole stredného Slovenska. Nasledoval vidiecky dom aj s rekonštrukciou na Králikoch, kde bývajú jeho rodičia. Ten ho mohol vyjsť do 100 tisíc eur a 1,1 ára v obci Lukavica kúpil za 2 až 3 eurá za meter štvorcový.  
celý článok ...
 
1  2  3  4 Stránka 1 z 4
 
Zamestnanecká zónaCopyright © 2019 Reklamná agentúra PROFIT (Naša agentúra neručí za obsah príspevkov v inzerátoch a diskusiách), Externá grafika © webdesignhot