Čo nového - aktuálne informácie

V SPOLOČNOSTI

 Aktuálne informácie zo spoločnosti (1/4)

Zomrel spisovateľ a kritik umenia Viliam Jablonický

23.08.2019, 10:24čítajte viac ...
Viliam Jablonický bol členom a tajomníkom Slovenského centra PEN, členom Klubu spisovateľov literatúry faktu i Spolku slovenských spisovateľov. Pôsobil ako redaktor rubrík o kultúre a literatúre v denníku Hlas ľudu, Revue svetovej literatúry, pracoval pre Film a divadlo, Slovenský denník, Most a Verejnú správu. Zároveň prednášal dejiny kultúry a filmu v školách v Bratislave a Trnave.  
celý článok ...

Začiatok SNP sa niesol v atmosfére vraždenia nemeckých vojakov a civilného obyvateľstva partizánmi

23.08.2019, 09:51čítajte viac ...
28.augusta 1944 zadržali partizáni v Turčianskom Sv. Martine medzinárodný rýchlik s nemeckou vojenskou misioul,ktorej všetkých 28 členov vrátane 3 žien zavraždili.Masakru zavelil previesť slovenský dôstojník poručík Cyril Kuchta (nositeľ nemeckého vyznamenania Za hrdinstvo,ktoré dostal 4. Júla 1941 v boji proti ZSSR) na rozkaz partizánskeho veliteľa Velička a proti mienke svojho nadriadeného veliteľa posádky podplukovníka Emila Perku.  
celý článok ...

KBS víta rozhodnutie vlády schváliť návrh zákona o finačnej podpore

23.08.2019, 09:46čítajte viac ...
KBS víta rozhodnutie vlády SR schváliť návrh zákona o finančnej podpore činnosti cirkví a náboženských spoločností.V tejto súvislosti máme tiež príležitosť oceniť konštruktívny prístup Ministerstva kultúry SR pri príprave daného návrhu,ktorý je výsledkom dohody so všetkými cirkvami a náboženskými spoločnosťami.Návrh vychádza z princípov solidarity, spravodlivosti,rešpektovania náboženskej slobody a autonómie cirkví.  
celý článok ...

G. Weigel: Proces proti kardinálu Pellovi připomíná časy stalinismu

23.08.2019, 09:37čítajte viac ...
Podle George Weigela tak nastává velmi nebezpečná situace,kdy je jediné svědectví považováno před právem za fakt. "Je-li tomu tak, pak je něco zásadně v nepořádku s trestním zákoníkem státu Victoria,kde právní proces nyní vykazuje politováníhodnou příbuznost se stalinistickým Sovětským svazem,kde byla obvinění rovněž považována za důvěryhodná na základě pouhých nepodložených tvrzení."  
celý článok ...

Mons. Gallagher: Európa potrebuje vyváženosť práv aj povinností

23.08.2019, 09:30čítajte viac ...
V kontexte Európy je potrebné dať vyvážený dôraz nielen na práva, ale aj na povinnosti, zdôrazňuje vatikánsky sekretár pre vzťahy so štátmi Mons. Paul Richard Gallagher. Týka sa to podľa jeho slov aj migračného fenoménu, kde je potrebné vnímať nielen práva, ale aj povinnosti migrantov. Čelný predstaviteľ vatikánskej diplomacie bol v stredu 21. augusta hosťom Mítingu za priateľstvo medzi národmi v Rimini.  
celý článok ...

Pedofili pochodovali na Dúhovom pochode v Prahe: "Sme tiež len menšinou a chceme svoje práva"

23.08.2019, 09:26čítajte viac ...
Už po šiestykrát sa organizácia pod názvom "Československá pedofilná komunita" oficiálne prezentovala na sprievode LGBTI komunít v Českej republike "Prague Pride",ktorý je ekvivalentom Dúhového pridu v Bratislave.Práve jedného z členom tejto "komunity” nedávno vyspovedal denník SME s tým,že je podľa neho potrebné byť k tejto zvrátenej sexuálnej menšine,ktorej praktizovanie je postavené mimo zákon,tolerantnejší.  
celý článok ...

Čo príde po transgenderovej revolúcii?

23.08.2019, 09:18čítajte viac ...
Sexuálnu revolúciu treba chápať ako proces.Tí,ktorí ju propagujú, sa nikdy neuspokoja s tým,čo už dosiahli.Vždy sa budú usilovať posúvať hranice k ďalšej a ďalšej aberácii.Transgenderizmus a konsenzuálne nemonogamné vzťahy sú teda iba prechodnými fázami.Po nich budú nasledovať ďalšie morálne deviácie - incest,masochizmus,pedofília alebo iné praktiky,ktoré už existujú v strašidelných subkultúrach na temnej odvrátenej strane sexuality.  
celý článok ...

Biskup Haľko odmietol status quo pri ochrane života

22.08.2019, 08:11čítajte viac ...
Počas kázne v pútnickom mieste Lutina Haľko odmietol akékoľvek status quo,ktoré v latinčine znamená zanechanie stavu. "Kto sa pýtal týchto detí či súhlasia s takým status quo,ktoré im siaha na život? Podstatou status quo totiž má byť,že obe strany majú ponechané svoje práva.Aké práva však má ponechané dieťa,ktorému na základe status quo berú život? Usmrtením dieťaťa v lone matky život dieťaťu nezostáva,dieťaťu život berú."  
celý článok ...

Zistenia TV JOJ: Kočner a Zsuzsová zháňali podpisy pre stranu Cieľ aj medzi klientmi skrachovaných n

21.08.2019, 09:54čítajte viac ...
Z údajnej komunikácie medzi Alenou Zsuzsovou a Marianom Kočnerom je zrejmé, že jeho spoločníčka bola veľmi aktívna pri agitácii za vznikajúcu Kočnerovu stranu. Televízia JOJ má k dispozícii informácie o tom, že pre stranu Cieľ ich zháňali aj medzi poškodenými klientmi skrachovaných nebankoviek z minulosti.  
celý článok ...

Dôkaz o podvrhu

21.08.2019, 09:34čítajte viac ...
Veľmi sa smeráci snažia, aby znedôveryhodnili Kočnerovu Threemu. Zvláštne, že zatiaľ za týmto účelom neukázali na pasáž, kde sa píše, že vraj si Kočner chcel založiť stranu Cieľ.  
celý článok ...
 
1  2  3  4 Stránka 1 z 4
 
Zamestnanecká zónaCopyright © 2019 Reklamná agentúra PROFIT (Naša agentúra neručí za obsah príspevkov v inzerátoch a diskusiách), Externá grafika © webdesignhot